«Τέζαρε» τη Γουέστ Χαμ η Μπράιτον (1-1) – Όλα… μηδέν στο Μολινό (0-0)

Με γκολ του Μοπέ στο 89′ η Μπράιτον ισοφάρισε μέσα στο Λονδίνο (1-1) και «έκλεψε» έναν βαθμό από τη Γουέστ Χαμ! Χωρίς θέαμα και γκολ στο Μολινό, με τη Γουλβς και την Μπέρνλι να μένουν στο 0-0.

Γουέστ Χαμ – Μπράιτον 1-1

«Κηδεία» στο τέλος για τη Γουέστ Χαμ! Με γκολ του Νιλ Μοπέ στο 89ο λεπτό, η Μπράιτον κατάφερε να «κλέψει» έναν βαθμό από τη Γουέστ Χαμ, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-1.

Σε ένα παιχνίδι που η ομάδα του Ντέβιντ Μόγιες είχε το απόλυτο έλεγχο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν γκολ από το… πουθενά και στέρησαν έτσι δύο πολύ σημαντικούς βαθμούς στους γηπεδούχους, οι οποίοι έχασαν την ευκαιρία να πιάσουν τετράδα.

Το σκορ άνοιξε για τα «σφυριά» ο Σούτσεκ μόλις στο 5ο λεπτό. Η Γουέστ Χαμ είχε τις φάσεις να καθαρίσει, δεν βρήκε δεύτερο γκολ και έτσι το πλήρωσε, μένοντας στο 1-1 με την Μπράιτον.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Τζόνσον, Ζουμά, Ντόουσον, Τσουφάλ, Σούτσεκ, Ράις, Φορνάλς (77’ Μαζουακού), Μπόουεν, Μπενραχμά (77’ Λαντσίνι), Αντόνιο

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Σάντσεθ, Γουέμπστερ (35’ Ντάφι), Φέλτμαν (70’ Λάμπτεϊ), Ντανκ, Λαλάνα, Μπισουμά, Μόντερ, Κουκουρέγια, Τροσάρντ, Μοπέ, Σαρμιέντο (13’ Μαρτς)

Γουλβς – Μπέρνλι 0-0

«Σούπα» στο Μολινό, χωρίς νικητή. Σε ένα παιχνίδι που δεν είχε μεγάλες φάσεις, Γουλβς και Μπέρνλι έμειναν στο 0-0 και πήραν από έναν βαθμό. Οι «λύκοι» είχαν την υπεροχή, ωστόσο δεν μπόρεσαν να βρουν γκολ και το ματς έληξε χωρίς κάποιο τέρμα.

ΓΟΥΛΒΣ: Σα, Κίλμαν, Σάις, Κόαντι, Σεμέδο, Ντεντόνκερ, Μουτίνιο, Αΐτ Νουρί, Τραορέ, Χιμένες, Χουάνγκ (84’ Τρινκάο).

ΜΠΕΡΝΛΙ: Πόουπ, Λόουτον, Κόλινς, Μι, Τέιλορ, Γκούντμουντσον (72’ Βίντρα), Κορκ, Μπράουνχιλ, ΜακΝίλ, Γουντ (59’ Ροντρίγκες), Κορνέ (85’ Λένον).

Πολεμώντας στην… αυλή του

Ο Ολυμπιακός του Γιώργου Μπαρτζώκα είναι ο «λάθος» αντίπαλος playoffs. Και η Μπαρτσελόνα χθες βράδυ ήδη κατάλαβε το «γιατί»