Σκόραρε ο Ντοστ στο ντεμπούτο του

Ο Μπας Ντοστ στο ντεμπούτο του με την Άιντραχτ πέτυχε γκολ και μαζί με τον Πασιένσια έδωσαν τη νίκη στην ομάδα της Φρανκφούρτης με 2-1 κόντρα στη Φορτούνα Ντίσελντορφ.

Η Άιντραχτ έκανε το 2/2 στην έδρα της, καθώς επικράτησε με 2-1 της Φορτούνα Ντίσελντορφ για την 3η αγωνιστική της Bundesliga.

Η δεύτερη νίκη της Άιντραχτ στο πρωτάθλημα ήρθε με ανατροπή και τον Ντοστ να σκοράρει στο ντεμπούτο του. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Χένινγκς στο 36′ που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Μοράλες.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όμως, στον αγωνιστικό χώρο μπήκε το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας της Φρανκφούρτης, ο Ντοστ και 12 λεπτά αργότερα πέτυχε γκολ ισοφαρίζοντας σε 1-1. Οι γηπεδούχοι πίεσαν πολύ στη συνέχεια για να πετύχουν και δεύτερο γκολ και τελικά τα κατάφεραν στο 85′. Ο Πασιένσια έκανε σουτ μέσα από την περιοχή και σκόραρε για το τελικό 2-1.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής στην Bundesliga:

Παρασκευή 30/8
Γκλάντμπαχ-Λειψία 1-3
(90’+1’ Εμπολό – 38’, 47’, 90’+4’ Bέρνερ)

Σάββατο 31/8
Σάλκε-Χέρτα 3-0
(38’ αυτ. Σταρκ, 48’ Ρέκικι, 85’ Κένι)

Φράιμπουργκ-Κολωνία 1-2
(40’ αυτ. Τσίτσος – 52’ Μοντέστε, 90’+2’ Σκίρι)

Λεβερκούζεν-Χόφενχαϊμ 0-0

Μπάγερν Μονάχου-Μάιντς 6-1
(36’ Παβάρ, 45’ Αλάμπα, 54’ Πέρισιτς, 64’ Κομάν, 78’ Λεβαντόφσκι, 80’ Ντέιβις – 6’ Μπετίς)

Βόλφσμπουργκ-Πάντερμπορν 1-1
(56’ Μπρέκαλο – 12’ Κάουλι)

Ουνιόν Βερολίνου-Ντόρτμουντ 3-1

Μπακς: Παραμένει εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, χάνει και το Game 3 με τους Πέισερς

Χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο θα αγωνιστούν οι Μπακς κόντρα στους Πέισερς, στο τρίτο ματς της σειράς των Play-offs, όπως ανακοίνωσαν επίσημα τα «Ελάφια»