Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Νέα ισοπαλία για την Γρανάδα (1-1)

Τρεις μέρες μετά το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, η Γρανάδα, που έπαιζε με δέκα παίκτες για 75 λεπτά, αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με τη Λεβάντε για την 8η αγωνιστική της La Liga.

Παρότι αγωνιζόταν για 75 λεπτά με δέκα παίκτες, η Γρανάδα κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (1-1) από τη Λεβάντε για την 8η αγωνιστική της La Liga.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League πήρε νωρίς το προβάδισμα με τον Ματσίς μόλις στο 8ο λεπτό. Ωστόσο, στο 15ο λεπτό ο Γκοναλόν αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Ροσίνα, αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο.

Ροσίνα (25′) και Μπάρντι (27′) απείλησαν για τους φιλοξενούμενους και στο 33ο λεπτό έφτασαν στην ισοφάριση με τον Βέθο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά για το 1-1.

Η Λεβάντε προσπάθησε να πάρει το προβάδισμα αλλά ο Σίλβα σταμάτησε τόσο τον Μπάρντι (55′) όσο και τον Μαρτί (73′), δίνοντας έτσι τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Η Γρανάδα παρέμεινε στην 5η θέση, έχοντας 14 βαθμούς, ενώ η Λεβάντε βρίσκεται στην 18η θέση με 5 βαθμούς.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Σίλβα, Χερμάν Σάντσεθ, Νέβα, Βαγιέχο, Μοντορό (57’ Σουάρεθ), Ντουάρτε, Γκοναλόν, Πουέρτας, Μίγια (80’ Σόρο), Μολίνα (57’ Ερέρα), Ματσίς (80’ Ετέκι)

ΛΕΒΑΝΤΕ: Αϊτόρ Φερνάντεθ, Μιραμόν (60’ Λεόν), Πόστιγο, Βέθο, Ροσίνα (68’ Ντε Φρούτοσ), Κλερκ, Μοράλες (60’ Σον), Μάλσα (69’ Ραντόγια), Μελέρο, Μπάρντι, Μαρτί

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός. Παρακολουθήστε live στις 17:30 την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός για τον 4ο τελικό της Volley League γυναικών.