Φενέρ-Εφές: Τα πάντα θα κριθούν στο Game 7!

Χάρη σε μία εξαιρετική 3η περίοδο, η Φενέρμπαχτσε επικράτησε 85-69 της Αναντολού Εφές και τα πάντα θα κριθούν στο 7ο παιχνίδι μεταξύ των δύο.

Σε…θρίλερ εξελίσσεται η σειρά της Αναντολού Εφές με την Φενέρμπαχτσε στους τελικούς του τουρκικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς, χάρη σε μία εξαιρετική 3η περίοδο (27-10 επιμέρους σκορ) επικράτησε σχετικά εύκολα αυτής του Εργκίν Αταμάν με 85-69 και πάντα θα κριθούν στο 7ο παιχνίδι μεταξύ των δύο στο «Σινάν Ερντέμ».

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε θέση οδηγού από το ξεκίνημα του αγώνα και έφτασαν στη νίκη έχοντας σε εξαιρετικό βράδυ τον Μάρκο Γκούντουρις με 21 πόντους και 6 ριμπάουντ. Πολύ καλή εμφάνιση και από τον Κώστα Σλούκα, που τελείωσε τον αγώνα με 11 πόντους, 8 ασίστ, 4 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 5 λάθη σε 32’50».

Από πλευράς ηττημένων ξεχώρισε ο Σέιν Λάρκιν με 16 πόντους, είχε ωστόσο 1/7 τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 27-20, 39-37, 66-47, 85-69.

Τρομεροί Σίξερς με τρομακτικό Εμπίντ που έβαλε 50άρα!

Ο Τζόελ Εμπίντ ήταν ασταμάτητος και βάζοντας 50 πόντους οδήγησε τους Σίξερς στη νίκη με 125-114 επί των Νικς.