Σάββατο 27 Απριλίου 2024
Φιλική νίκη του Αστέρα Τρίπολης επί του Παναιτωλικού (2-0)

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 του Παναιτωλικού σε φιλική αναμέτρηση στο Αγρίνιο με σκόρερ τους Κρέσπι και Φερνάντεθ.

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής (30/8) στο Αγρίνιο, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 του Παναιτωλικού, με τους Αρκάδες να πετυχαίνουν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Εν μέσω καλοκαιρινής προετοιμασίας, οι προπονητές των δύο ομάδων έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς παίκτες, καθώς έκαναν πολλές αλλαγές.

Ο Παναιτωλικός έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 29ο λεπτό με τον Ντίαζ να σημαδεύει το δοκάρι, ενώ δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Κρέσπι να ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε ο Ορόσκο.

Στο δεύτερο μέρος, ο Αστέρας συνέχισε να πιέζει και στο 62ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματά τους με ωραίο πλασέ του Φερνάντεθ.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 89ο λεπτό, με τον τερματοφύλακα του Αστέρα, Παπαδόπουλο, να αποκρούει το σουτ του Ριέρα.

Σπανούλης: H ζημιά από έναν πρώην συμπαίκτη του (vid)

Ο Σπανούλης ήταν αδύνατο να του βάλει φρένο και ο Σερμαντίνι με αυτό το περίεργο στυλ έφτασε τους 21 πόντους, έχοντας 7/8 δίποντα.