Οι Πέισερς δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερο πρόβλημα κόντρα στους Χοκς τους οποίους και κατέβαλλαν με 97-89 στην Ιντιάνα και έφτασαν στο 10-6. Ο Μπογκντάνοβιτς ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους νικητές με 22 πόντους, ενώ ο Τέρνερ έκανε double-double με 10 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Από την άλλη για τους Χοκς, οι οποίοι υποχώρησαν στο 3-13, ο Ντόρσεϊ έπαιξε για 14 λεπτά έχοντας 3 άστοχα σουτ (0/2δ., 0/1τρ.), 2 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος. Πρώτος σκόρερ για την Ατλάντα ήταν ο Λιν με 16 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-24, 47-56, 73-72, 97-89

Μπουλς – Ράπτορς 83-122

Άλλη μια ήττα γνώρισαν οι Μπουλς, αυτή την φορά από τους Ράπτορς στο Σικάγο με 122-83. Έτσι οι Μπουλς έπεσαν στο 4-13 ενώ οι Ράπτορς που νίκησαν ύστερα από τρεις σερί ήττες, ανέβηκαν στο 13-4.

Ο Μπλέκενεϊ είχε 13 πόντους κι οι Πάρκερ-Χίολιντεϊ από 12 για τους Μπουλς, που δεν έπαιξει ο ΛαΒιν.

Για τους Ράπτορς που αγωνίστηκαν χωρίς τον Κοουάι Λέοναρντ, ΦανΦλιλ και Γκριν με 18 και 17 αντίστοιχα ξεχώρισαν.

Τα δωδεκάλεπτα: 18-27,28-30,12-32,27-33

Σέλτικς – Τζαζ 86-98

Με κορυφαίο τον Ντόνοβαν Μίτσελ η ομάδα της Γιούτα πήρε εύκολη νίκη επί των Σέλτικς μέσα στην Βοστώνη με 98-86. Ο Μίτσελ πέτυχε 28 πόντους με 10/21 σουτ, μοίρασε 6 ασίστ και μαζί με τον Ρίκι Ρούμπιο (20 πόντοι) βοήθησαν την Γιούτα να ελέγξει το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

Για τους Σέλτικς, μόνο ο Ίρβινγκ είχε 20 πόντους κι ο Τέιτουμ 10.

Τα δωδεκάλεπτα: 20-29,25-21,17-27,24-21