Πάρτι στην έδρα της Μπίλεφελντ έστησε η Λεβερκούζεν που επικράτησε με 4-0 της Αρμίνια και έπιασε την Μπάγερν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο 18′ ο Βιρτς (4 γκολ και 5 ασίστ σε 6 ματς) έκανε το γύρισμα και ο Ντιαμπί με σουτ έκανε το 0-1 για να έρθει και το 0-2 με τον Σικ έξι λεπτά μετά, με κοντινό σουτ.

Στο 57′ ο Σικ έκανε το 0-3 με κεφαλιά για να βάλει στις καθυστερήσεις το κερασάκι στην τούρτα ο Ντεμιρμπάι με πέναλτι.

Μπίλεφελντ: Ορτέγκα Μορένο, Νίλσον, Μπρούνερ, Πίπερ, Τσίμπορα (77’ Ντε Μεδίνα), Πριτλ, Σεπφ (62’ Κούντσε), Οκουγκάβα, Χακ (77’ Φερνάντες), Βίμερ (62’ Κρούγκερ), Κλος (77’ Λάσμε)

Λεβερκούζεν: Χραντέτσκι, Φριμπόνγκ, Τα, Κοσουνού, Χιντσάπιε (64’ Σινκχράφεν), Αντλί, Αρανγίς (75’ Αμίρι), Ντεμιρμπάι, Σικ (75’ Αλάριο), Ντιαμπί (64’ Παουλίνιο), Βιρτς (75’ Μπελαράμπι)