Τον τίτλο τον έχει πάρει εδώ και καιρό. Το μόνο που απομένει για τη Ρέιντζερς πλέον είναι να τον πάρει και αήττητη. Η ομάδα του Τζέραρντ «πάτησε» με 4-1 τη Σέλτικ στο ντέρμπι, έφτασε τις τέσσερις νίκες σε πέντε μεταξύ τους ματς φέτος ενώ απομένουν ακόμη δύο αγωνιστικές για το φινάλε του πρωταθλήματος.

Από σουτ του Κεντ ο Ρόουφι έκανε το 1-0 για τη Ρέιντζερς στο 26′ με τον ΜακΓκρέγκορ να αφήνει τη Σέλτικ με δέκα παίκτες στο επόμενο λεπτό. Ο Έντουαρντ ισοφάρισε σε 1-1 ωστόσο με κεφαλιά αλλά πριν τελειώσει το ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα.

Στο 33′ ο Μορέλος έκανε το 2-1 με σουτ για να έρθουν ακόμη δύο γκολ στο δεύτερο μέρος. Ο Ρόουφι στο 57 έκανε το 3-1 για να βάλει το κερασάκι στις καθυστερήσεις ο Ντεφό για το τελικό 4-1 που έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των πρωταθλητών.