Ιδιαίτερο ενδιαφέρον είχε και το δεύτερο σκέλος των σημερινών αγώνων της Football League. Ο Ιωνικός και τα Τρίκαλα πέτυχαν  την αποστολή τους στις έδρες του Θεσπρωτού (0-2) και Διαγόρα (1-2) αντίστοιχα. Ταυτόχρονα η Τριγλία επικράτησε με 2-0 του Ασπρόπυργου και πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Νίκαιας απέδρασε από την έδρα του ουραγού της βαθμολογίας Θεσπρωτού με σκορ 2-0. Στο 49ο λεπτό ο Κρέταν άνοιξε το σκορ για τον Ιωνικό και στο 65′ ο Μάναλης «κλείδωσε» τη νίκη. Πλέον βρίσκεται στη τρίτη θέση δύο βαθμούς πίσω από την Καλαμάτα.

Τα Τρίκαλα πήραν τη νίκη στην έδρα του Διαγόρα με σκορ 2-1 και έφτασαν στην πέμπτη θέση, επίσης με 4 βαθμούς. Το σκορ άνοιξε στο 39ο λεπτό ο Ριζογιάννης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 52′ ο Κέλι ισοφάρισε για τους γηπεδούχους σε 1-1, ωστόσο ο Λότας έκρινε το αποτέλεσμα με το γκολ που πέτυχε στο 79ο λεπτό.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Τριγλία Ραφήνας στην έδρα της με αντίπαλο τον Ασπρόπυργο με σκορ 2-0.