Το αναγκαστικό ροτέισον που μεγεθύνει την επιτυχία της ομάδας του επεσήμανε ο Μάκης Χάβος, μετά την πρόκριση της Λαμίας στα προημιτελικά του Κυπέλλου με την επικράτηση 2-4 στη διαδικασία των πέναλτι κόντρα στον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

Συγκεκριμένα, ο τεχνικός της Λαμίας τόνισε στην κάμερα της Cosmote TV:

«Είναι μια μεγάλη πρόκριση. Την αξίζαμε. Ο Παναθηναϊκός είχε την πολυτέλεια να παίξει με βασικούς ενώ εμείς λόγω των πολλών παιχνιδιών επιλέξαμε να ξεκουράσουμε κάποιους παίκτες και να δώσουμε ευκαιρίες σε παιδιά που δεν είχαν παίξει πολύ.

Έγινε ένα καλό ματς και από τους δυο με εμάς να χάνουμε κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός πήρε μέτρα, έβαλε γκολ και έχασε κάποιες ευκαιρίες. Τελικά προκριθήκαμε και αυτό είναι μια πολύ μεγάλη επιτυχία. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη μεγάλη πρόκριση».