Μακάμπι Χάιφα και Ολυμπιακός ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον β’ προκριματικό γύρο του Champions League. Έτσι, η πρόκριση θα κριθεί στη ρεβάνς στο «Γ. Καραϊσκάκης», όπου δεν είναι δεδομένο αν θα δώσει το παρών ο Ομέρ Ατζίλι.

Η συμμετοχή του 28χρονου εξτρέμ κρίνεται αμφίβολη και αυτό γιατί τραυματίστηκε στον αστράγαλο στο αποψινό ματς στο 10ο λεπτό και αντικαταστάθηκε στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου.

Ο Ισραηλινός εξτρέμ θα υποβληθεί εξετάσεις αύριο (21/7) και όπως όλα δείχνουν θα χρειαστεί να δώσει αγώνα δρόμου, προκειμένου να είναι σε θέση να βοηθήσει την ομάδα του στη ρεβάνς.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ομέρ Ατζίλι ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης της Μακάμπι Χάιφα την περσινή σεζόν με 28 γκολ και 14 ασίστ.