Μεγάλη εμφάνιση και νίκη για την Αρμάνι Μιλάνο κόντρα στην Φενέρμπαχτσε με τους Ιταλούς να κυριαρχούν σε όλο το ματς και να επικρατούν με 87-74. Στο 3-1 πλέον η Αρμάνι που είχε σούπερ τον Γκουτάιτις, στο 1-3 η απογοητευτική Φενέρ που συνέχισε τις χαμηλές πτήσεις.

Από την αρχή φάνηκε η… καλή μέρα για την Αρμάνι που προηγήθηκε με +10 στο 8′ (16-6) ενώ η πρώτη περίοδος έκλεισε με 20-11 για τους γηπεδούχους. Η Φενέρ προσπαθούσε αλλά δεν κατάφερνε να μαζέψει τη διαφορά που στο 19′ έφτασε στο +17 (41-24) και το ημίχρονο τελείωσε με 41-29 χάρη σε ένα μικρό σερί 5-0 της ομάδας του Ομπράντοβιτς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε μέχρι το -9 (49-40) για τη Φενέρμπαχτσε όμως λύσεις δεν υπήρχαν κι έτσι η διαφορά μεγάλωσε ξανά (61-46 στο 27’). Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν τυπική διαδικασία και το μόνο που έμεινε να καθοριστεί ήταν η τελική διαφορά με το 87-74 να τα λέει όλα

Δεκάλεπτα: 20-11, 41-29, 66-55, 87-74