Οι Σακραμέντο Κινκς νίκησαν, μετά από συναρπαστικό ματς, ειδικά στα τελευταία λεπτά, με 99-97 τους Νικς, με τον Κώστα Κουφό σε 15 λεπτά συμμετοχής να σημειώνει έξι πόντους και να μαζεύει τέσσερα ριμπάουντ.

Ο Κάζινς είχε 27 πόντους με 12 στα 25 σουτ συνολικά, ενώ μάζεψε 11 ριμπάουντ. Παραλίγο να χαρίσει τη νίκη στους Νικς ο Καρμέλο Άντονι στο τέλος, καθώς μείωσε στα 8,6 δεύτερα πριν το φινάλε, αλλά αστόχησε σε τρίποντο στην εκπνοή.

Οι Θάντερ επικράτησαν 107-94 των Ατλάντα Χοκς και με την έβδομη νίκη τους στα τελευταία εννέα ματς έφθασαν το ρεκόρ τους στο 14-8. Ο Κέβιν Ντουράντ είχε στο ενεργητικό του 25 πόντους, 12 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Στο Σικάγο οι Μπουλς έφθασαν στη νίκη (83-80) επί των Κλίπερς, ενώ δύσκολη νίκη για τους Νετς με 100-91 επί των Σίξερς, που έκαναν την 22η ήττα τους στη σεζόν και την 17η σερί εκτός έδρας.