Οι λεπτομέρειες απομένουν για την επίτευξη συμφωνίας του Μάρκους Μπεργκ με τον Παναθηναϊκό. Ο Σουηδός, που έφτασε από τη Γερμανία στη χώρα μας, έχει περάσει μάλιστα και από τον πρώτο κύκλο των ιατρικών εξετάσεων, ενώ την Παρασκευή (05/07) θα κάνει τον δεύτερο ιατρικό έλεγχο για να πάρει το τελικό «ΟΚ» και να ενταχθεί στους «πράσινους».

Το μόνο που απομένει να συμβεί πλέον, είναι η τελευταία συνάντηση που θα έχει ο Μάρκους Μπεργκ με τον Νίκο Νταμπίζα το βράδυ της Πέμπτης (04/07), στο ξενοδοχείο όπου διαμένει ο 26χρονος επιθετικός. Εκεί θα συζητηθούν λεπτομέρειες για την ολοκλήρωση της συμφωνίας.

Φιλική εξάρα

Με τον Εμίρ Μπαϊράμι να σκοράρει δις και τον Νίκο Κουσίδη να κλέβει τις εντυπώσεις, ο Παναθηναϊκός νίκησε 6-1 την Χέδερλαντ στο πρώτο του φιλικό, στο Αρνεμ.

Ο Μπαϊράμι με πέναλτι άνοιξε το σκορ, ενώ στο 76′ τελειώνει ιδανικά το τετ-α-τετ από την πάσα του Δώνη.

Από κει και πέρα ξεχώρισε ο νεαρός εξτρέμ Νίκος Κουσίδης, ενώ ο Σταματάκης έκανε το 6-21 με εξαιρετικό τρόπο.

Να σημειωθεί ότι δοκιμάστηκε ο Ναίμ Ααράμπ (Βέλγος) που έπαιξε σε όλη την διάρκεια του φιλικού.

Παναθηναϊκός: Αναγνωστόπουλος, Ααράμπ, Κουτρουμπής (45′ Ρισβάνης), Σπυρόπουλος (45′ Αναστασόπουλος), Χουχούμης (45′ Γιαννιτσάνης), Λαγός, Δώνης, Ζέκα (45′ Σταματάκης), Κουσίδης, Ντίνας (45′ Μουζακίτης), Αποστολόπουλος(60΄ Μπαϊράμι).

Τα γκολ: 5′ Κουσίδης, 22′ Ζέκα, 53′ Αποστολόπουλος, 63′, 76′ Μπαϊράμι, 87′ Σταματάκης.