Σε ένα από τα πιο συγκλονιστικά παιχνίδια της φετινής σεζόν, η Αρμάνι Μιλάνο πήρε το θρίλερ κόντρα στην Βιλερμπάν (73-72), έκανε το 5Χ5 στην Ευρωλίγκα και συνέχισε την αήττητη πορεία της στην διοργάνωση.

Η ομάδα του Ετορέ Μεσίνα βρέθηκε ακόμα και στο -14 στο ημίχρονο, ωστόσο με μια αντεπίθεση διαρκείας στο τρίτο δεκαλέπτο, έφερε το παιχνίδι στα ίσια και στην τέταρτη περίοδο φάνηκε πιο ψύχραιμη στο τέλος, παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα. Η Βιλερμπάν έκανε εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, αποδεικνύοντας ότι δικαιολογήμενα βρίσκεται στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας, ωστόσο στο δεύτερο μέρος φάνηκε ότι ξέμεινε από δυνάμεις.

Οι Γάλλοι έχοντας ως πρωταγωνιστές τους Γκιστ, Χάουαρντ και Τζόουνς, έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους, ωστόσο Χάινς και Μέλι στο δεύτερο μέρος κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο στο 51-51.Στην τελευταία περίδο, οι δυο ομάδες πήγαν χεράκι-χεράκι μέχρι το τέλος, με την Αρμάνι να αποδεικνύεται πιο ψύχραιμη και να παίρνει στο τέλος την νίκη.