«Ξέσπασε» η ΑΕΚ, νίκες για Αρη, Πανθρακικό και Απόλλων
Πρεμιέρα στη Β' φάση του Κυπέλλου Ελλάδας είχαμε την Τρίτη, όπου μετέχουν και οι ομάδες της Σούπερ Λιγκ. Σημαντικότερο ματς ήταν αυτό στο Ολυμπιακό στάδιο, όπου η ΑΕΚ... ξέσπασε πάνω στην Κέρκυρα (ΑΕΚ - Κέρκυρα 4-0). Νωρίτερα, ο Άρης μπήκε με το δεξί στη διοργάνωση αφού νικήσε τον Αιγινιακό (Αιγινιακός - Άρης 3-0), ενώ ο Αγροτικός Αστέρας ανέτρεψε την κατάσταση και έφυγε νικητής από τα Χανιά (Καλλονή - Αγροτικός Αστέρας 1-2). Εύκολη νίκη για τον Πανθρακικό επί της Καλλιθέας (Πανθρακικός - Καλλιθέα 3-0). Το γκολ του Κάσσου έκρινε τη νίκη του Απόλλωνα κόντρα στον ΟΦΗ (Απόλλων - ΟΦΗ 1-0).
Πρεμιέρα στη Β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας είχαμε την Τρίτη, όπου μετέχουν και οι ομάδες της Σούπερ Λιγκ. Σημαντικότερο ματς ήταν αυτό στο Ολυμπιακό στάδιο, όπου η ΑΕΚ… ξέσπασε πάνω στην Κέρκυρα (ΑΕΚ – Κέρκυρα 4-0).
Νωρίτερα, ο Άρης μπήκε με το δεξί στη διοργάνωση αφού νικήσε τον Αιγινιακό (Αιγινιακός – Άρης 3-0), ενώ ο Αγροτικός Αστέρας ανέτρεψε την κατάσταση και έφυγε νικητής από τα Χανιά (Καλλονή – Αγροτικός Αστέρας 1-2).
Εύκολη νίκη για τον Πανθρακικό επί της Καλλιθέας (Πανθρακικός – Καλλιθέα 3-0).
Το γκολ του Κάσσου έκρινε τη νίκη του Απόλλωνα κόντρα στον ΟΦΗ (Απόλλων – ΟΦΗ 1-0).
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής:
Τρίτη 25/10
3ος όμιλος
Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ 1-0
4ος όμιλος
Καλλονή – Αγροτικός Αστέρας 1-2
5ος όμιλος
Αιγινιακός – Άρης 0-3
6ος όμιλος
ΑΕΚ – Κέρκυρα 4-0
7ος όμιλος
Πανθρακικός – Καλλιθέα 3-0
Τετάρτη 26/10
1oς όμιλος
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ (17:15, Γήπεδο Τούμπας)
2ος όμιλος
Ολυμπιακός – Πλατανιάς (19:30, «Γ. Καραϊσκάκης»)
4ος όμιλος
ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη (15:00 Εθν. Στάδιο «Οι Ζωσιμάδες»)
7ος όμιλος
Ατρόμητος – Παναιτωλικός (17:15, Δημ. Περιστερίου)
8ος όμιλος
Πανιώνιος – Λεβαδειακός (15:00, Γήπεδο Νέας Σμύρνης)
Πέμπτη 27/10
1oς όμιλος
Πανελευσιακός – Τρίκαλα (15:00, Δημ. Ελευσίνας)
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ (17:15, Γήπεδο Τούμπας)
2ος όμιλος
Σπάρτη – ΑΟ Χανιά (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
3ος όμιλος
Παναθηναϊκός – Ηρακλής (19:30, «Απ. Νικολαΐδης»)
5ος όμιλος
Αστέρας Τρίπολης – Βέροια (17:15, «Θ. Κολοκοτρώνης»)
6ος όμιλος
Λαμία – Αναγέννηση Καρδίτσας (17:15, ΔΑΚ Λαμίας)
8ος όμιλος
Πανσερραϊκός – Κισσαμικός (15:00, Δημ. Σερρών)
Newsroom ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ
- Ελένη Φουρέιρα: Στη σκηνή της Eurovision για τρίτη φορά
- Αυτό είναι το μοναδικό εκκλησάκι εντός κρατήρα σε ολόκληρη την Ελλάδα
- Βρέθηκε νεκρός ο γιος του Βλάντο Τζούροβιτς σε δάσος στο Βελιγράδι
- Ντοκ Ρίβερς: «Ο Γιάννης έκανε τα πάντα για να παίξει, δεν έχετε ιδέα πόσο προσπάθησε»
- Συνελήφθη 43χρονος για ενδοοικογενειακή βία και revenge porn
- Στην Τήνο για την Πρώτη Ανάσταση ο Μητσοτάκης – Έσπασε τον μπότη στην Κέρκυρα ο Κασσελάκης