Η ΑΕΚ αγωνίζεται στο τουρνουά του Τεράμο και με κορυφαίους τους Γουίλιαμς και Παπαδάκη επικράτησε με 81-78 της πολύ δυνατής Βερόνα.

Η Ένωση ξεκίνησε πολύ άσχημα το παιχνίδι και στις δύο πλευρές του παρκέ και πολύ νωρίς στο ματς βρέθηκε να χάνει με 10 πόντους (7-17) για να κλείσει η περίοδος υπέρ των Ιταλών με 11-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΑΕΚ όμως επέστρεψε και με τους Μάντσεν και Φρέιζερ φέρανε το ματς στον πόντο (25-26) όμως οι πολλές αλλαγές του Ηλία Καντζούρη κόλλησαν την ομάδα που έκανε αρκετά λάθη κλείνοντας το ημίχρονο στο 34-39.

Το δεύτερο ημίχρονο όμως είχε προσπέρασμα στο σκορ για την ΑΕΚ αρχικά με 42-41 και μετά με 47-45.Οι 2 ομάδες εναλλάσσονταν στο προβάδισμα με την περίοδο να τις βρίσκει σε απόσταση αναπνοής (61-62).

Η τέταρτη περίοδος είχε τον Παπαδάκη να κρίνει το ματς αρχικά με τρίποντο να δίνει αέρα 6 πόντων στην ΑΕΚ (72-66) και στο τελευταίο λεπτό ο Έλληνας γκαρντ με τρίποντο μαχαιριά έκανε το 77-72 και υπέγραψε τη νίκη της Ένωσης με 81-78.

Δεκάλεπτα: 11-19, 34-39, 61-62, 81-78

ΑΕΚ (Καντζούρης): Φρέιζιερ , Πετρόπουλος , Ξανθόπουλος , Φιλιππάκος , Περσίδης , Μαυροειδής , Παπαδάκης , Γουίλιαμς , Στρέλνιεκς, Μίτσελ, Μάντσεν, ΜακΓκρίφ.

Βερόνα (Ραμάλι): Σμιθ, Καπελέτι, Σέλντεν, Χόλμαν, Φεράρι, Κασαρίν, Τζόνσον, Ίμπρο, Καντούσι, Ροσέλι, Άντερσον, Ούντομ.