Ο Χαράλαμπος Κωστούλας ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Ολυμπιακού, καθώς πέτυχε δεύτερο συνεχόμενα χατ τρικ.

Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ με τον Κωστούλα στο 24’, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0 για τον Ολυμπιακό στο 30΄, μετά από ασίστ του Ζουριδάκη. Ο Άρης μείωσει στο 34΄ σε 2-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 47΄λεπτό ο Πλη έκανε το 3-1 μετά από πάσα του Δαρβίρα.  Τα πάντα κρίθηκαν στο 71’ με τον Κωστούλα να κερδίζει και να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι για το 4-1. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 4-2 πέντε λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος (87’ Γκρόζος), Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Τζώρτζης, Ζουριδάκης, Πλης (77’ Καρακώστας), Κωστούλας, Δαρβίρας (58’ Φίλης), Οσάφι (77’ Φράγκος).