Κυριακή 12 Μαϊου 2024
Η Αμπερντίν άνοιξε το σκορ με τον Λόπες, ισοφάρισε ο Τάισον για τον ΠΑΟΚ (vids)

Η Αμπερντίν προηγήθηκε με τον Λόπες, ισοφάρισε γρήγορα ο ΠΑΟΚ με τον Τάισον.

ΠΑΟΚ και Αμπερντίν, είναι στο 1-1 στο ημίχρονο της αναμέτρησης για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Europa Conference League. Λόπες στο 14′ και Τάισον στο 23′ έχουν διαμορφώσει το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Βρήκε γρήγορα την ισοφάριση ο Δικέφαλος του Βορρά

Το φινάλε του πρώτου μέρους βρίσκει τις δύο ομάδες σε ισορροπία, με την Αμπερντίν να σκοράρει πρώτη και τον ΠΑΟΚ να απαντάει. Μετά το γκολ του Βραζιλιάνου ο Δικέφαλος ανέβασε στροφές, κυκλοφόρησε γρήγορα τη μπάλα, είχε συνεργασίες και έφτιαξε 2-3 καλές ευκαιρίες πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια.

Οι Σκωτσέζοι περίμεναν πίσω από την μπάλα και βρήκε δίχτυα στην πρώτη τελική της προσπάθεια στο ματς. Ο Ντέβλιν έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Κουλιεράκης απέτυχε να διώξει, με τη μπάλα να φτάνει στο ύψος της μικρής περιοχής και τον Λόπες να γυρίζει υπέροχα το σώμα του για να νικήσει με σουτ τον Κοτάρσκι, στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τα γκολ

Ο ΠΑΟΚ έφτασε στην ισοφάριση στην πρώτη μεγάλη του ευκαιρία στο παιχνίδι στο 23ο λεπτό. Ο Τάισον κινήθηκε κάθετα και τροφοδότησε τον Ντεσπόντοφ, ο Βούλγαρος γύρισε τη μπάλα εξαιρετικά θέλοντας να τον βρει και ο Βραζιλιάνος με ψύχραιμο δεξί πλασέ έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία της εστίας της Αμπερντίν, για το 1-1.

Oλυμπιακός – Παναθηναϊκός 75-45: Σαρωτικοί οι Ερυθρόλευκοι, κατέκτησαν το πρωτάθλημα εφήβων!

Η ομάδα εφήβων του Ολυμπιακού διέλυσε την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού με 75-45 και κατέκτησε το πρωτάθλημα.