Ισοπεδωτική ήταν η Άλμπα Βερολίνου στο παιχνίδι με την Φενέρμπατσε. Οι Γερμανοί κυριάρχησαν και στις δύο πλευρές του παρκέ κι έφτασαν σε άνετη νίκη με 89-63.

Ο Γκίφι ήταν πρώτος σκόρερ για τους νικητές με 13 πόντους και ο Πέιτον Σίβα είχε 11 ενώ για τη Φενέρ 13 είχε ο Μπιμπέροβιτς κι από κει και μετά το χάος.

Από το ξεκίνημα η Άλμπα είχε το πάνω χέρι στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 18-11 ενώ η πρώτη περίοδος τελείωσε με 23-16. Η Άλμπα κυριαρχούσε και στα ριμπάουντ, η Φενέρ έκανε πολλά λάθη και από το ημίχρονο το ματς είχε ουσιαστικά τελειώσει με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 44-27.

Τα πράγματα δεν άλλαξαν ούτε στο δεύτερο μέρος με την τρίτη περίοδο να βρίσκει στο +29 (70-41) την Άλμπα, αργότερα η διαφορά πήγε και στους 30 (80-50) και η ομάδα του Ρενέσες πήρε τελικά τη νίκη με 89-63.

Τα δεκάλεπτα: 23-16, 44-27, 70-41, 89-63