Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Νίκη-ανάσα η Κολωνία, στην «εκπνοή» η Στουτγκάρδη

Βαθμολογική ανάσα πήρε η Κολωνία η οποία στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής για την Bundesliga επικράτησε 3-2 της Χόφενχαϊμ. Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Λέμαν (10`-πεν.), Ουζά (54`) και Έκτορ (78`), ενώ για την Χόφενχαιμ σκόραραν οι Πολάνσκι (70`-πεν.) και Μόντεστ (88`). Η Κολωνία ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ολκόφσκι στο 69ο λεπτό. Με τέρμα του Γκίντσεκ στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Στουτγκάρδη επικράτησε 3-2 της Βέρντερ Βρέμης στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της αγωνιστικής.

Βαθμολογική ανάσα πήρε η Κολωνία η οποία στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής για την Bundesliga επικράτησε 3-2 της Χόφενχαϊμ.

Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Λέμαν (10`-πεν.), Ουζά (54`) και Έκτορ (78`), ενώ για την Χόφενχαιμ σκόραραν οι Πολάνσκι (70`-πεν.) και Μόντεστ (88`). Η Κολωνία ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ολκόφσκι στο 69ο λεπτό.

Με τέρμα του Γκίντσεκ στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Στουτγκάρδη επικράτησε 3-2 της Βέρντερ Βρέμης στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν καταφέρει να ισοφαρίσουν σε 2-2 στο 87ο λεπτό με τον Βέστεργκααρντ, ωστόσο ο Γκίντσεκ έδωσε την χαριστική βολή λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα.

Να σημειωθεί ότι η Στουτγκάρδη αγωνιζόταν από το 85ο λεπτό με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Χάρνικ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Γκλάντμπαχ – Ντόρτμουντ 3-1
(1′ Βεντ, 32′ Ραφαέλ, 67′ Νόρντβαϊτ / 77′ Γκιουντογκάν)

Μάιντς – Λεβερκούζεν 2-3
(78′-πεν., 90′-πεν. Σότο / 15′ Σον Χέουνγκ-Μιν, 59′ Κίσλινγκ, 73′ Τσαλχάνογλου)

Πάντερμπορν – Άουγκσμπουργκ 2-1
(48′ Κατσούνγκα, 60′ Λάκιτς / 52′ Χόιμπιεργκ)

Αμβούργο – Βόλφσμπουργκ 0-2
(10′ Γκιλαβογκί, 73΄Καλιγκιούρι)

Κολωνία – Χόφενχαϊμ 3-2
(10`-πεν. Λέμαν, 54` Ουζά, 78` Έκτορ – 70`-πεν. Πολάνσκι, 88` Μοντεστ)
Στουτγκάρδη – Βέρντερ Βρέμης 3-2
(16` Γκέντνερ, 71`, 91` Γκίντσεκ – 51` Σέλκε, 87` Βέστεργκααρντ)

LIVE: Αταλάντα – Λίβερπουλ

Παρακολουθήστε live στις 22:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Αταλάντα – Λίβερπουλ για τα προημιτελικά του Europa League. Τηλεοπτικά από Cosmote Sport 7 HD.