Ο ύμνος του Ολυμπιακού από την Καμεράτα Τζούνιορ (vid)
Η Καμεράτα Τζούνιορ έδωσε μια άλλη διάσταση στον ύμνο του Ολυμπιακού, τιμώντας έτσι τους Ερυθρόλευκους που κατέκτησαν στο Europa Conference League.
Spotlight
-
«Πυρ ομαδόν» στην κυβέρνηση για οργανωμένο έγκλημα και υποκλοπές – «Το Μαξίμου επιτίθεται στη Δημοκρατία»
-
Σκάνδαλο υποκλοπών: Γιατί η ΕΥΠ παρακολουθούσε τον πρώην εισαγγελέα Οικονομικού Εγκλήματος Χρήστο Μπαρδάκη και τον Σπύρο Κουσουνή;
-
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Όταν οι Γάλλοι πολιτικοί «βυθίζονται» στον Σηκουάνα
-
Πέθανε η αστέρας του YouTube Tatyana Ozolina - Το ταξίδι στην Ελλάδα και το μοιραίο τροχαίο στην Τουρκία
Λίγες ώρες έχουν περάσει από την στιγμή που όλη η Ελλάδα «βάφτηκε» κόκκινη με τον Ολυμπιακό να κατακτά το Europa Conference League, επικρατώντας της Φιορεντίνα στην παράταση με 1-0.
Έτσι, στην αίθουσα Δημήτρης Μητρόπουλος του Μεγάρου Μουσικής Αθηνών η Καμεράτα Τζούνιορ, με διευθυντή και μαέστρο τον Νίκο Χαλιάσα και την Αριστέα Τσιχλή στην ενορχήστρωση, θέλησε να τιμήσει τους Ερυθρόλευκους για την επιτυχία τους, παίζοντας τον ύμνο της ομάδας, σε ένα εντυπωσιακό αποτέλεσμα.
Ο ύμνος του Ολυμπιακού όπως δεν τον έχετε ξανακούσει.
«Μέσα σε 4 μέρες, δύο τεράστιες, δύο ανεπανάληπτες επιτυχίες, για τις δύο μεγάλες ομάδες της χώρας μας. Όλα τα παιδιά της Συμφωνικής Ορχήστρας Καμεράτα Τζούνιορ, ανεξαρτήτως ομάδας που αγαπούν, παίζουν τον ύμνο του Ολυμπιακού, ως συγχαρητήρια για το εκπληκτικό αυτό επίτευγμα. Εμείς το… είδαμε, το πιστέψαμε και τους… παίξαμε!», ανέφερε στις δηλώσεις του ο Νίκος Χαλιάσας.
Δείτε το βίντεο:
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις