Τελικά όπως αποδεικνύεται «ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη»… Οι Λος Αντζελες Γκάλαξι του Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς, συνεχίζουν ν΄ απογοητεύουν τους φιλάθλους τους, καθώς ηττήθηκαν εκτός έδρας με 3-2 από το Ντάλας για το πρωτάθλημα των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο με τα τέρματα των Ουρούτι (28`) και Λαμάχ (44`) και οι Γκάλαξι μείωσαν στο 47ο λεπτό με τον Καμαρά. Πέντε λεπτά αργότερα, όμως, ο Λαμάχ διεύρυνε το προβάδισμα του Ντάλας, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 83` ο Μπόατενγκ. Ενα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα, ο Ιμπραϊμοβιτς εκτέλεσε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική ήττα για την ομάδα του Λος Αντζελες, που βρίσκεται στην 9η θέση της ανατολικής περιφέρειας.