Παναιτωλικός – Άντερλεχτ 1-2: Με το μυαλό στον Μπακάκη

Ο Παναιτωλικός ηττήθηκε με 1-2 από την Άντερλεχτ στο Αγρίνιο, αλλά το παιχνίδι επισκίασε ο σοβαρός τραυματισμός του Μιχάλη Μπακάκη.

Την Άντερλεχτ υποδέχτηκε στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός για φιλικό παιχνίδι, με τους Βέλγους να επικρατούν με 2-1.

Το αγωνιστικό για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου πέρασε σε δεύτερη μοίρα μετά τον σοβαρό τραυματισμό του Μιχάλη Μπακάκη ο οποίος αποχώρησε στο 7ο λεπτό του αγώνα και υπάρχουν φόβοι για ρήξη χιαστού.

Μόλις στο 6′ οι Βέλγοι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Μουρίγιο μέσα από την περιοχή, με το ματς στο πρώτο ημίχρονο να έχει καλό ρυθμό και ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Το επόμενο γκολ ήρθε τελικά στο 87′ όταν ο Άρμστααντ με πλασέ έκανε το 0-2 και σχεδόν με τη σέντρα ο Σενγκέλια μείωσε για το τελικό 1-2 με σουτ.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Μπακάκης (8΄Λιάβας) (68΄Αποστολάκης), Λάρσον (85΄Αναστασόπουλος), Mλάντεν, Χατζηθεοδωρίδης, Μάρτενσον (46΄Ξενιτίδης), Φλόρες (85΄Τσιγγάρας), Κολοβός (85΄Βαρόνε), Νταγκό (70΄Χουχούμης), Μόρσεϊ (46΄Σενγκέλια), Καρέλης (74΄Πέδρο).

Αντερλεχτ (Μπρίαν Ρίμερ): Βαν Κρομπρουγκ (62΄Κοούζεμανς), Μουρίγιο, Ντελκρουά, Σαντικί, Μπουτέρα, Ντιαβαρά, Βερσαρέν (46΄Άρμστααντ), Ασιμέρου (46΄Ραφαέλοφ), Στρόκενς, Φάμπιο Σίλβα, Ελ Χατζ.

Κυκλοφορούν και… εξαφανίζονται τα εισιτήρια για το πρώτο ματς με τη Φενέρμπαχτσε

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός για τα εισιτήρια του μεγάλου αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε