Αποκλεισμός με το… καλημέρα για τη Σάκκαρη στο Ντουμπάι

Η Μαρία Σάκκαρη δεν τα κατάφερα, γνωρίζοντας την ήττα από την Κατερίνα Πλίσκοβα (0-2)

Πρόωρος αποκλεισμός για τη Μαρία Σάκκαρη από το διεθνές τουρνουά, που διεξάγεται στο Ντουμπάϊ. Σε αγώνα για τον 2ο γύρο της διοργάνωσης, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, η οποία βρίσκεται στο Νο 7 της παγκόσμιας κατάταξης, δεν κατάφερε να αντισταθεί στην Κατερίνα Πλίσκοβα (Νο 18 στον κόσμο), η οποία επικράτησε άνετα με 6-1, 6-2 και προκρίθηκε για την συνέχεια του τουρνουά.

Στο πρώτο σετ, η 31χρονη Τσέχα «έσπασε» τρεις φορές το σερβίς της 28χρονης και μετά από μόλις 29 λεπτά, έκανε το 1-0 κι έβαλε τις βάσεις για την νίκη.

Η εικόνα του αγώνα, δεν άλλαξε στο δεύτερο σετ, με την Πλίσκοβα να κάνει δύο διαδοχικά breaks στην Ελληνίδα πρωταθλήτρια και να προηγείται με 3-0. Στην συνέχεια, η έμπειρη Τσέχα, διατήρησε χωρίς δυσκολία το σερβίς της κι έφθασε στην νίκη, μετά από 41 λεπτά.

«Δεν περίμενα να ζήσω τέτοιο πάθος» – Τρελάθηκε ο Μεντιλίμπαρ με την υποδοχή στο «Βενιζέλος»

Ο Ισπανός τεχνικός του Ολυμπιακού ζει ένα όνειρο στο μεγάλο λιμάνι και δεν κρύβει τον θαυμασμό του για τους οπαδούς των «ερυθρόλευκων»