Προβάδισμα με Ελ Αραμπί ο Ολυμπιακός – Όλα τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου

Λίγα μόλις λεπτά μετά το γκολ-ισοφάρισης από τον Μασούρα, ο Ολυμπιακός βρήκε και δεύτερο τέρμα αυτή τη φορά με τον Ελ Αραμπί, περνώντας μπροστά στο σκορ με 2-1. Δείτε όλα τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ολυμπιακός χάρη σε γκολ του Ελ Αραμπί στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης, ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ κόντρα στον Άρη και προηγείται με 2-1 στο κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου.

Ο επιθετικός των «ερυθρόλευκων» έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά από τα αριστερά πήρε την κεφαλιά και νικώντας τον Έμαν σκόραρε για το 2-1 των φιλοξενούμενων.

Ο Άρης προηγήθηκε με τον Ντιγκινί στο έβδομο λεπτό ενώ οι ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Μασούρα στο 33′. Οι πειραιώτες πήραν όπως προαναφέραμε το προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Ελ Αραμπί, πέντε λεπτά αργότερα.

Διαβάστε περισσότερα εδώ

Απίστευτες «μπηχτές» του Μπράουν για τον Παναθηναϊκό: «Είναι δειλοί, ασχολούνται μόνο με τους διαιτητές…»

Ο Λορέντζο Μπράουν δεν κρατήθηκε και άφησε αιχμές για τον Παναθηναϊκό και όσα συνέβησαν τις τελευταίες μέρες.