Τσιμίκας σερβίρει, Μασούρας σκοράρει και 1-1 ο Ολυμπιακός (vid)

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε σε 1-1 στο Κλεάνθης Βικελίδης τον Άρη, με σκόρερ τον Μασούρα, μετά από μια πανέμορφη ασίστ από τον Τσιμίκα.

Ο Ολυμπιακός μετά τη ψυχρολουσία από το γκολ του Ντιγκινί στο 7ο λεπτό κέρδισε μέτρα στο γήπεδο και κατάφερε να ισοφαρίσει τον Άρη στο 33ο λεπτό.

Οι ερυθρόλευκοι έφεραν το ματς στα ίσια πριν συμπληρωθεί το ημίχρονο, μετά από μια εξαιρετική ενέργεια του Τσιμίκα, ο οποίος πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με σέντρα πάρε-βάλε βρήκε τον Μασούρα, ο οποίος με κεφαλιά σκόραρε.

Ο Μασούρας κινήθηκε στην καρδιά της άμυνας του Άρη και νίκησε τον Έμαν.