Χωρίς τον ηγέτη τους Γιάννη Αντετοκούνμπο κατάφεραν να αλώσουν το Σικάγο οι Μπακς (117-106). Ο Greek Freak ταλαιπωρείται από πόνους στο δεξί γόνατο και κρίθηκε σκόπιμο να προφυλαχθεί.

Απόντος λοιπόν του Αντετοκούνμπο τα Ελάφια αιφνιδιάστηκαν αρχικά από τους Μπουλς και βρέθηκαν να χάνουν στην πρώτη περίοδο με 38-25.

Από εκεί και πέρα όμως οι Μπακς απέδειξαν γιατί έχουν το καλύτερο ρεκόρ του ΝΒΑ (46-14). Έπαιξαν καλό, επιθετικό μπάσκετ και είχαν στο τέλος της ημέρας έξι παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων. Το -13 εξανεμίστηκε και έφτασαν να κλείσουν το ημίχρονο στο +9 (63-54).

Κατόπιν, τα πράγματα πήραν τον δρόμο τους για το Μιλγουόκι που δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα και τον έλεγχο της αναμέτρησης για να πανηγυρίσει στο τέλος τη νίκη με 117-106.

Συνεχίζουν να έχουν το καλύτερο ρεκόρ στη Λίγκα οι Μπακς με 46-14, με τους Μπρόνγκντον και Μίντλετον να έχουν από 22 πόντους και τον Μπρουκ Λόπεζ να δίνει σημαντικές λύσεις σε άμυνα και επίθεση (13π/5 κοψίματα).

Από την άλλη οι Μπουλς έπεσαν στο 16-45 και βρίσκονται στην 13η θέση της Ανατολής, αφού με τον ΛαΒιν άστοχο (11π με 4/13 σουτ) μόνο οι Μάρκανεν (22π/12 ριμπ) και Ρόμπιν Λόπεζ (26π) έμειναν να παλεύουν.

Τα δωδεκάλεπτα: 38-25, 54-63, 80-90, 106-117