Νίκες για τους... μέτριους Κουφό και Παπανικολάου

Νίκες για τους… μέτριους Κουφό και Παπανικολάου

Με τη θετική συμβολή του Κώστα Κουφού, οι Κινγκς νίκησαν με 111-109 τους Νετς. Ο Ελληνας σέντερ σε 18:35 λεπτά συμμετοχής είχε 5 πόντους (2/7 δίποντα, 1/1 βολή), 7 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 1 λάθος. Οι Ρόκετς έχασαν με 107-98 από τους Νάγκετς του Ντανίλο Γκαλινάρι που είχε 27 πόντους, έναν λιγότερο από τον Τζέιμς Χάρντεν για τους φιλοξενούμενους. Ο Κώστας Παπανικολάου κόντρα στην πρώτη του ομάδα στο ΝΒΑ έπαιξε για 3:51 έχοντας ένα άστοχο τρίποντο, ένα ριμπάουντ και ένα λάθος.

Με τη θετική συμβολή του Κώστα Κουφού, οι Κινγκς νίκησαν με 111-109 τους Νετς. Ο Ελληνας σέντερ σε 18:35 λεπτά συμμετοχής είχε 5 πόντους (2/7 δίποντα, 1/1 βολή), 7 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 1 λάθος. Κορυφαίος για την ομάδα του Σακραμέντο ο ΝτεΜάρκους Κάζινς με 40 πόντους (30 στο δεύτερο ημίχρονο) και 13 ριμπάουντ, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Ραζόν Ρόντο με άλλους 23 πόντους και 14 ασίστ.

Οι Ρόκετς έχασαν με 107-98 από τους Νάγκετς του Ντανίλο Γκαλινάρι που είχε 27 πόντους, έναν λιγότερο από τον Τζέιμς Χάρντεν για τους φιλοξενούμενους. Ο Κώστας Παπανικολάου κόντρα στην πρώτη του ομάδα στο ΝΒΑ έπαιξε για 3:51 έχοντας ένα άστοχο τρίποντο, ένα ριμπάουντ και ένα λάθος.

Από εκεί και πέρα, οκτώ σερί νίκες μετά την ήττα από τους Μπουλς στην πρεμιέρα μετρούν οι Καβαλίερς, που με όπλο την άμυνά τους πέρασαν με 90-84 από τη Νέα Υόρκη.

Κυριαρχώντας στα ριμπάουντ (50-35) οι Σέλτικς νίκησαν 106-93 τους Χοκς με τον Αϊζέια Τόμας να έχει 23 πόντους και 10 ασίστ.

Τέλος οι Πέισερς, με 29 πόντους του εξαιρετικού Πολ Τζορτζ, έφτασαν στις έξι νίκες στα επτά τελευταία ματς με το 107-103 επί των Τίμπεργουλβς.

Σακραμέντο-Μπρούκλιν 111-10

Ρόι Κιν: «Έπινα πάρα πολύ όταν ήμουν στη Γιουνάιτεντ – Ήταν ντροπή»

Ο Ρόι Κιν μίλησε για τη περίοδο που βρισκόταν στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τις κακές συνήθειες που είχε.