Πέμπτη 02 Μαϊου 2024
Μεγάλη νίκη της Τζένοα με ανατροπή (2-1)

Η Τζένοα έκανε την ανατροπή κόντρα στην Λέτσε (2-1) και παρέμεινε για 5ο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη. Σημαντική νίκη για την Μόντσα (1-0) η οποία «βύθισε» κι άλλο την Σασουόλο.

Η Τζένοα πήρε τη νίκη με ανατροπή επί της Λέτσε με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 31ο λεπτό με τον Κρστόβιτς, που είχε χάσει πέναλτι στο 18′, αλλά στη συνέχεια η ομάδα της Γένοβα κυριάρχησε στο γήπεδο και πήρε τους τρεις βαθμούς με τα γκολ των Ρετέγκι (70′) και Εκουμπάν (76′).

Η Μόντσα με το γκολ του Κολπάνι στο 31ο λεπτό πήρε σημαντική νίκη με 1-0, στην έδρα της, επί της Σασουόλο, για την 22η αγωνιστική στη Serie A. Ο Γιώργος Κυριακόπουλος ήταν στον πάγκο των γηπεδούχων και δεν αγωνίστηκε.

Την ίδια ώρα Βερόνα και Φροζινόνε αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1. Ο Σούσλοβ άνοιξε το σκορ για την Βερόνα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 58′ με τον Κάιο Ζόρζε να σκοράρει με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Μπαρενετσέα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 22ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Κάλιαρι-Τορίνο 1-2