Πέμπτη 02 Μαϊου 2024
Σούρερ: «Ο εκνευρισμός του κόσμου πέρασε στους παίκτες»

Ο Γκάμπριελ Σούρερ, μετά τον ισόπαλο αγώνα κόντρα στον ΟΦΗ, τόνισε πως ο Παναιτωλικός είχε τις ευκαιρίες να πάρει τη νίκη.

Ο Γκάμπριελ Σούρερ, αμέσως μετά το τέλος του αγώνα ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον ΟΦΗ, μίλησε για την ευκαιρία που έχασε η ομάδα του Αγρινίου να πάρει τη νίκη (1-1).

Ο Σούρερ μίλησε για τον εκνευρισμό που είχε ο κόσμος αμέσως μετά το γκολ της ισοφάρισης από την ομάδα του Ηρακλείου και το πως επηρέασε την ομάδα του.

Αναλυτικά ο Σούρερ δήλωσε:

«Βάλαμε γκολ, αλλά αντί να είμαστε πιο ήρεμοι, μοιάζαμε πιο αγχωμένοι. Ήρθε η ισοφάριση, δεν μπορούσαμε να αντιδράσουμε, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο στέκομαι στην εικόνα που δείξαμε.

Νομίζω πως ο ΟΦΗ είχε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο κυρίως, αλλά εμείς είχαμε καλύτερες φάσεις στη συνέχεια και μάλλον αξίζαμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς.

Ο κόσμος ήταν εκνευρισμένος και το πέρασε αυτό και στους παίκτες.

Έπρεπε να κερδίσουμε στα δύο τελευταία παιχνίδια. Έχουμε πίεση γιατί θέλουμε να κερδίζουμε σε όλα τα παιχνίδια. Όχι όμως κάτι το ιδιαίτερο εν όψει του αγώνα με τη Λαμία».