Κυριακή 28 Απριλίου 2024
Πρώτη νίκη για την Λας Πάλμας (1-0)

Μεγάλη νίκη για τη Λας Πάλμας με 1-0 επί της Γρανάδα ενώ Μπέτις και Κάντιθ έμειναν στο 1-1.

Εμφανώς επηρεασμένη από το βαρύ 5-0 από την Μπαρτσελόνα, η Μπέτις έμεινε στο 1-1 με την Κάντιθ, ενώ στα Γκραν Κανάρια η Λας Πάλμας των 10 παικτών από το 58′ αποβλήθηκε ο Μαρμόλ πήρε τεράστια νίκη, πρώτη στη LaLiga, με 1-0 επί της Γρανάδα.

Ο 27χρονος Ισπανός μέσος, Κιριαν, έκρινε την αναμέτρηση στην έδρα της Λας Πάλμας στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν έστω και με αριθμητικό μειονέκτημα να «σπάσουν το ρόδι» στο πρωτάθλημα, υποχρεώνοντας την Γρανάδα στην 5η της ήττα επί συνόλου 6 αγώνων.

Η Κάντιθ προηγήθηκε στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» με τον Ράμος, αλλά η Μπέτις κατάφερε να «σώσει την παρτίδα» με τον Ροντρίγκες στο 60′.