Κυριακή 05 Μαϊου 2024
Ράντονιτς: «Να μην χάσουμε τη συγκέντρωσή μας»

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς μίλησε για την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ (13/1) για την 19η αγωνιστική της Euroleague.

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει τη Μακάμπι Τελ Αβιβ για τη 19 αγωνιστική της Euroleague, με στόχο να πάρει την πρώτη του νίκη μετά έξι συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα στη διοργάνωση.

Ο προπονητής των «πρασίνων» Ντέγιαν Ράντονιτς, μίλησε για τη «μάχη» του «τριφυλλιού» με την ομάδα από το Ισραήλ, τονίζοντας πως το «κλειδί» για το ματς θα είναι η καλή άμυνα και η συγκέντρωση.

Όσα είπε ο Ράντονιτς:

«Παίξαμε καλύτερα από τα προηγούμενα ματς, αλλά χάσαμε από τη Φενέρμπαχτσε. Στο παιχνίδι με τη Μακάμπι πρέπει να κάνουμε τα πάντα για 40 λεπτά και να μη χάσουμε τη συγκέντρωσή μας.

Η Μακάμπι είναι μια αθλητική ομάδα και πρέπει να είμαστε έτοιμοι για ένα «σκληρό» ματς. Πρέπει να παίξουμε καλή άμυνα, να πάρουμε τον έλεγχο των ριμπάουντ και να «διαβάσουμε» την αναμέτρηση για 40 λεπτά»

Η Χιρόνα «καθάρισε» την Μπαρτσελόνα με ανατροπή και έστεψε και μαθηματικά τη Ρεάλ (4-2)

Η Χιρόνα αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, τελικά έκανε την ανατροπή απέναντι στην Μπαρτσελόνα και πήρε το καταλανικό ντέρμπι (4-2).