Δευτέρα 29 Απριλίου 2024
Μανιάτογλου: «Τιμωρηθήκαμε σκληρά και πληρώσαμε ακριβά τα λάθη μας»

Στα λάθη του Αστέρα Τρίπολης που έφεραν μια βαριά ήττα στάθηκε ο Αλέξανδρος Μανιάτογλου.

Ο Αστέρας Τρίπολης δεν κατάφερε να μείνει ανταγωνιστικός απέναντι στον Ολυμπιακό και ηττήθηκε με σκορ 5-0 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Ο βοηθός του Άκη Μάντζιου, Αλέξανδρος Μανιάτογλου, που εκτέλεσε χρέη προπονητή στάθηκε στα πολλά λάθη των παικτών του που κόστισαν και έφεραν μια βαριά ήττα.

Oι δηλώσεις του Αλέξανδρου Μανιάτογλου:

«Το παιχνίδι από την αρχή ήταν πάρα πολύ δύσκολο, σε μια δύσκολη έδρα και απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Είχαμε ένα συγκεκριμένο πλάνο, θέλαμε να χτυπήσουμε στις αδυναμίες του Ολυμπιακού, αλλά αυτό δυστυχώς ανατράπηκε από το γρήγορο γκολ που ήρθε από δικό μας λάθος.

Η ομάδα ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο και χάσαμε μια μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση. Προσπαθήσαμε να κάνουμε κάποιες διορθωτικές κινήσεις, αλλά τιμωρηθήκαμε σκληρά και πληρώσαμε ακριβά στα τέσσερα από τα πέντε γκολ που δεχτήκαμε.

Η ομάδα διανύει μια δύσκολη περίοδο, αλλά πιστεύω πως θα καταφέρουμε να γυρίσουμε την κατάσταση και να κάνουμε μια καλύτερη πορεία τη νέα χρονιά».