Τρίτη 23 Απριλίου 2024
Μεγάλη νίκη της Ρεάλ στο Μιλάνο (83-77)

Η Ρεάλ Μαδρίτης πραγματοποιώντας μια πολύ καλή τρίτη περίοδο κατάφερε να φύγει με τη νίκη από το Μιλάνο, επικρατώντας της Αρμάνι με σκορ 83-77.

Την τρίτη της νίκη στη φετινή Euroleague πανηγύρισε η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Αρμάνι Μιλάνο με σκορ 83-77, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα είχε ένα μικρό προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι «μερένχες» πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση στην τρίτη περίοδο, μπόρεσε να φέρει… τούμπα το παιχνίδι και να εν τέλει να φτάσει στη θετικό αποτέλεσμα ανεβαίνοντας στο 3-3 και πιάνοντας τους Ιταλούς που έχουν το ίδιο ρεκόρ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Αρμάνι να έχει ένα μικρό προβάδισμα, το οποίο κατάφερε να μεγαλώσει ελάχιστα στη δεύτερη περίοδο, βρίσκοντας έτσι τον τρόπο να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, όντας στο +3 (50-47).

Στο τρίτο δεκάλεπτο ουσιαστικά κρίθηκε το ματς, με τη Ρεάλ Μαδρίτης να τρέχει ένα επιμέρους 20-11 και να περνάει μπροστά, χτίζοντας μια μικρή διαφορά. Στην τελευταία περίοδο το σύνολο του Τσους Ματέο μπόρεσε να διαχειριστεί σωστά το φινάλε του ματς και έτσι να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 83-77.

«Κοκκινίζει» το «Βίλα Παρκ»: Πόσα εισιτήρια θα πάρει ο Ολυμπιακός…

Τα εισιτήρια που θα πάρει ο Ολυμπιακός για τον εκτός έδρας ημιτελικό με την Άστον Βίλα