Κρίσταλ Πάλας – Γουλβς 2-1: Νέα ανατροπή με υπογραφή Ζαχά

Η Κρίσταλ Πάλας κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ του πρώτου ημιχρόνου και να πανηγυρίσει τη νίκη απέναντι στη Γουλβς με 2-1.

Με τον ίδιο τρόπο (και με το ίδιο σκορ) που νίκησε πριν εννέα βράδια τη Λιντς, επικράτησε η Κρίσταλ Πάλας κι’ επί της Γουλβς, φτάνοντας με ανατροπή στο νικηφόρο 2-1, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Premier League.

Μετρ των ανατροπών

Προηγήθηκαν οι «λύκοι» στο 31′ με το γκολ του Ανταμά Τραορέ έπειτα από την ασίστ του Μπουένο, όμως οι Λονδρέζοι έφεραν τα πάνω-κάτω στο δεύτερο ημίχρονο, επιβεβαιώνοντας πως είναι… μετρ των ανατροπών.

Δείτε ακόμα – Κύπελλο Γερμανίας: Αποκλεισμός-σοκ για την Γκλάντμπαχ

Αρχικά, στο 45+2’ το σουτ του Ζαχά πέρασε μόλις έξω και στο 45+4’ το σουτ του Νέβες σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 47′, ο Εζε έφερε το ματς στα ίσα με σκαστή κεφαλιά και στο 70′ ο Ζαχά ολοκλήρωσε την «επιστροφή» της ομάδας του Πατρίκ Βιεϊρά, που μετράει αήττητο σερί 3 αγώνων (2 νίκες, 1 ισοπαλία).

Οι συνθέσεις

Πάλας: Γκουαΐτα, Γκουεχί, Αντερσεν, Μίτσελ, Σλουπ, Εζέ (90’ Ρίντεβαλντ), Ντουκουρέ, Ολίσε (80’ Αγιού), Ζαχά, Εντουάρ (81’ Ματετά)

Γούλβς: Σα, Σεμέδο, Κόλινς, Κίλμαν, Μπουένο, Νέβες, Νούνες (58’ Χοτζ), Ποντένσε, Μπ.Τραορέ (58’ Μουτίνιο), Κόστα (75’ Χουάνγκ), Α.Τραορέ (58’ Γουέδες).

Τα αποτελέσματα της βραδιάς:

Μπράιτον – Νότιγχαμ Φόρεστ 0-0
Κρίσταλ Πάλας -Γουλβς 2-1

Πολύτιμος βαθμός για Νότιγχαμ

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Premier League η Νότιγχαμ πήρε πολύτιμο βαθμό στο «ΑΜΕΧ Stadium» με το 0-0 κόντρα στην Μπράιτον και ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν πολύ, αλλά δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ, με την ομάδα του Στιβ Κούπερ ν’ αντέχει και να κρατά το μηδέν.

Συγκλονιστικός Μασούρας: «Για το Ριαθόρ στο 90′, για τη Γιουβέντους, για τη Μέταλιστ, για τη Γουλβς»

Κάτι χρωστούσε στον Ολυμπιακό η τύχη και η μπάλα και του το έδωσε εχθές, σύμφωνα με όσα είπε ο Γιώργος Μασούρας