Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Ισοπαλία του ΠΑΟΚ στο φιλικό με Πανσερραϊκό (1-1)

Ισόπαλος 1-1 ήρθε ο ΠΑΟΚ με τον Πανσερραϊκό στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης που διεξήχθη στο γήπεδο της Τούμπας.

Ισόπαλη έληξε η φιλική αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό στο γήπεδο της Τούμπας, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να κάνει αρκετούς πειραματισμούς.

Ο Ρουμάνος τεχνικός έβαλε αρκετά νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα, καθώς έβαλε τον Ζίβκοβιτς κάτω από τα δοκάρια και με τους Ράφα Σοάρες, Νέσμπεργκ, Κάργα και Σάστρε να αποτελούν την τετράδα τη άμυνας.

Στα χαφ αγωνίστηκαν οι Σβαμπ και Φιλίπε Σοάρες, ενώ πίσω από τον μοναδικό προωθημένο, Ολιβέιρα, υπήρχε η τριάδα των Ομάρ Ελ Καντουρί, τον Αντρέ Ρικάντο και τον Νίκολας Κουαλιάτα.

Στο 1ο ημίχρονο παρόλο που οι παίκτες του «Δικεφάλου» είχαν το πάνω χέρι, η ομάδα του Πανσερραϊκού κατάφερε να πάρει σκοράρει πρώτη, ανοίγοντας το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Σαΐντ. Αυτό ήταν και το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα ο ΠΑΟΚ ανέβασε την απόδοσή του, έκαναν αρκετές ευκαιρίες δίχως όμως κάποια από αυτές να καταλήγει στα δίχτυα. Όμως λίγο πριν το τέλος, στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων συγκεκριμένα, ο Κάλντε Νάρεϊ με ένα ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στην εστία του Ολιβέιρα, για να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

Μπάγερν Μονάχου – Άρσεναλ 1-0: Ο Κίμιχ έστειλε τους Βαυαρούς στα ημιτελικά

Η γκολάρα του Κίμιχ ήταν αρκετή για την Μπάγερν που νίκησε με 1-0 την Άρσεναλ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Champions League.