Τρίτη 19 Μαρτίου 2024
Πορτογαλία – Γαλλία: Ισοφάρισε με πέναλτι ο Μπενζεμά (vid)

Η Γαλλία έφερε στα ίσα το ματς με την Πορτογαλία με τον ίδιο ακριβώς τρόπο με τον οποίο έμεινε πίσω στο σκορ. Πέναλτι ο Κριστιάνο, πέναλτι και ο Μπενζεμά…

Πριν το ημίχρονο η Γαλλία απάντησε στο γκολ της Πορτογαλίας από το 31′.

Συγκεκριμένα, στο 45+2′ η Γαλλία ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι του Καρίμ Μπενζεμά το γκολ-πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1 στη Βουδαπέστη.

Αν μείνει αυτό το αποτέλεσμα τότε η Γαλλία κατακτά την πρώτη θέση στον 6ο όμιλο, ενώ προκρίνονται επίσης η Πορτογαλία (ως δεύτερη) και η Ουγγαρία (ως μία από τις καλύτερες τρίτες των ομίλων) που νικά 1-0 στο Μόναχο τη Γερμανία. Τα «πάντσερ» μένουν εκτός Euro μετά τα πρώτα ημίχρονα των αγώνων!