«Βροχή» από γκολ στα ημιτελικά του Europa - Δείτε και τα... 11 των δύο αγώνων

«Βροχή» από γκολ στα ημιτελικά του Europa – Δείτε και τα… 11 των δύο αγώνων

Έντεκα γκολ μπήκαν συνολικά στα δύο παιχνίδια των ημιτελικών του Europa League

Χορταστική η πρώτη βραδιά των ημιτελικών του Europa League, με τα δύο παιχνίδια να δίνουν συνολικά έντεκα γκολ!

Μεγάλη νικήτρια, φυσικά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν με 6-2 της Ρόμα στο «Όλντ Τράφορντ» και βρίσκονται ήδη με το ένα πόδι στον τελικό του Γκντάνσκ, με τη ρεβάνς της Ρώμης να μοιάζει σαν μία τυπική διαδικασία…

Παρότι οι «τζιαλορόσι» πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά με 2-1, οι γηπεδούχοι έβαλαν το πόδι στο γκάζι και με πέντε γκολ σε ένα ημίχρονο έφτασαν σε μία μεγάλη νίκη.

Στο άλλο παιχνίδι, η Βιγιαρεάλ επικράτησε με 2-1 της Άρσεναλ και θα πάει στο Λονδίνο με προβάδισμα πρόκρισης. Το κίτρινο «υποβρύχιο» μπήκε με το μαχαίρι στα δόντια και με δύο γκολ στο πρώτο 30λεπτο έδειχνε να βάζει τις βάσεις για την πρόκριση, ωστόσο το εύστοχο πέναλτι του Πεπέ στο δεύτερο ημίχρονο αφήνει ανοιχτή την πρόκριση.

Δείτε τα highlights από τους δύο ημιτελικούς του Europa League

Κυκλοφορούν και… εξαφανίζονται τα εισιτήρια για το πρώτο ματς με τη Φενέρμπαχτσε

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός για τα εισιτήρια του μεγάλου αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε