Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Ζιντάν : «Κρατάω την αντίδραση και τον χαρακτήρα»

Τον τρόπο που η Ρεάλ Μαδρίτης κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 2-0 και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, είναι αυτό που κρατάει ο Γάλλος τεχνικός από το συγκεκριμένο ματς.

Η Ρεάλ Μαδρίτης, λίγες μέρες μετά την μεγάλη νίκη στο clasico επί της Μπαρτσελόνα, επέστρεψε στις κακές εμφανίσεις. Συγκεκριμένα, ο ισπανικός σύλλογος απέφυγε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, την δεύτερη σερί ήττα στο φετινό Champions League, αποσπώντας τον βαθμό της ισοπαλίας από την Γκλάντμπαχ (2-2).

Ο Ζινεντίν Ζιντάν, αναφέρθηκε στην εμφάνιση της ομάδας του και τόνισε πως κρατάει τον χαρακτήρα και την αντίδραση της ομάδας του. Μάλιστα, παραδέχθηκε πως αν είναι η ομάδα συνεχίσει έτσι, θα καταφέρει να… προκριθεί στην επόμενη φάση.

Αναλυτικά είπε: «Θα κρατήσω τον χαρακτήρα που βγάλαμε και την αντίδραση που είχε η ομάδα γιατί πραγματικά αξίζαμε να πάρουμε κάτι από το παιχνίδι. Αν συνεχίσουμε να παίζουμε έτσι θα καταφέρουμε να προκριθούμε».

Το μεγάλο λάθος του Σλούκα έδωσε το πλεονέκτημα στην Μακάμπι (vid)

Ο Κώστας Σλούκας πήρε την λάθος απόφαση, τη λάθος στιγμή. Και η Μακάμπι…