Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2024
Λύτρωση στις καθυστερήσεις για την Κολωνία, γκέλα η Ντόρτμουντ

Αρνείται να παραδοθεί η Κολωνία, η οποία με γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε με 2-1 την Γκλάντμπαχ, στο προτελευταίο χρονικά ματς της 10ης αγωνιστικής της Bundesliga. Οι γηπεδούχοι με το «τρίποντο» αυτό διατήρησαν ζωντανές τις λιγοστές ελπίδες που έχουν για να αποφύγουν τον υποβιβασμό. Επηρεασμένη από την χειμερινή διακοπή του πρωταθλήματος παρουσιάστηκε η Ντόρτμουντ, η οποία παραχώρησε «λευκή» ισοπαλία στην Βόλφσμπουργκ (0-0).

Αρνείται να παραδοθεί η Κολωνία, η οποία με γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε με 2-1 την Γκλάντμπαχ, στο προτελευταίο χρονικά ματς της 10ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι με το «τρίποντο» αυτό διατήρησαν ζωντανές τις λιγοστές ελπίδες που έχουν για να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Επηρεασμένη από την χειμερινή διακοπή του πρωταθλήματος παρουσιάστηκε η Ντόρτμουντ, η οποία δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο μικρό σερί των δύο νικών που είχε, καθώς παραχώρησε «λευκή» ισοπαλία στην Βόλφσμπουργκ (0-0) στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η «αυλαία» της 18ης αγωνιστικής (πρεμιέρα του Β΄ γύρου στην Bundesliga).