Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2024
Χλωμή… Λεβερκούζεν, γκέλα η Ντόρτμουντ, άνετη η Μπάγερν

Τη συντριβή με 3-0 από την Χοφενχάιμ γνώρισε η Λεβερκούζεν μέσα στην έδρα της, την 8η αγωνιστική της Bundesliga. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες μόλις στο 6ο λεπτό, λόγω αποβολής του Βολαντ και στη συνέχεια ο αγώνας εξελίχθηκε σε... παράσταση για έναν ρόλο. Η Ντόρτμουντ χωρίς τον Παπασταθόπουλο, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις σε 3-3 την ουραγό Ινγκολστατ, που είχε προηγηθεί 3-1.

Τη συντριβή με 3-0 από την Χοφενχάιμ γνώρισε η Λεβερκούζεν μέσα στην έδρα της, την 8η αγωνιστική της Bundesliga. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες μόλις στο 6ο λεπτό, λόγω αποβολής του Βολαντ και στη συνέχεια ο αγώνας εξελίχθηκε σε… παράσταση για έναν ρόλο.

Η Ντόρτμουντ χωρίς τον Παπασταθόπουλο, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις σε 3-3 την ουραγό Ινγκολστατ, που είχε προηγηθεί 3-1.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Μπάγερν, προκειμένου να κάμψει την αντίσταση της Γκλάνταμπαχ. Η πρωτοπόρος νίκησε 2-0 με τέρματα των Βιδάλ στο 16′ και Κόστα στο 31′.

Η Χέρτα νίκησε στο Βερολίνο 2-1 την Κολονία και με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε η Φράιμπουργκ της Άουγκσμπουργκ, με τον Σταφυλίδη να αγωνίζεται ως το 85′, όταν αντικαταστάθηκε από τον Σμιντ. Τέλος, νίκη 3-1 της Ντάρμστατ επί της Βόλφσμπουργκ.