Μαύρα χάλια η Λίβερπουλ, ανατροπή στο 90' η Τότεναμ

Μαύρα χάλια η Λίβερπουλ, ανατροπή στο 90′ η Τότεναμ

Σπουδαία νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό σημείωσε η Κρίσταλ Πάλας, που επικράτησε στο Λονδίνο της Λίβερπουλ με 3-1. Οι «κόκκινοι» προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Λάμπερτ, ωστόσο οι Λονδρέζοι δεν το έβαλαν κάτω και με τέρματα των Γκέιλ (17΄), Λέντλεϊ (78΄) και Γέντινακ (81΄) κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να πάρουν μια πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια.

Σπουδαία νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό σημείωσε η Κρίσταλ Πάλας, που επικράτησε στο Λονδίνο της Λίβερπουλ με 3-1.

Οι «κόκκινοι» προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Λάμπερτ, ωστόσο οι Λονδρέζοι δεν το έβαλαν κάτω και με τέρματα των Γκέιλ (17΄), Λέντλεϊ (78΄) και Γέντινακ (81΄) κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να πάρουν μια πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια.

Αυτή ήταν η τρίτη σερί ήττα της Λίβερπουλ (που μετράει μόνο ήττες τον μήνα Νοέμβριο), αλλά και η πρώτη νίκη της Κρίσταλ Πάλας μετά από πέντε αγώνες (4 ήττες, 1 ισοπαλία).

Χάρη σε γκολ του Κρίστιαν Ερικσεν στο 90΄, η Τότεναμ επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Χαλ, σε αναμέτρηση για τη 12η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος.

Οι «σπερς» βρέθηκαν στο ξεκίνημα πίσω στο σκορ, αλλά εκμεταλλεύθηκαν την αποβολή του Γκαστόν Ραμίρες στο 50΄, «γύρισαν» το ματς και πήραν τη νίκη, φτάνοντας στην όγδοη θέση της βαθμολογίας τις Αρσεναλ και Εβερτον.

Αρσεναλ-Μάντσεστερ Γ. 1-2
(90` Ζιρού – 56` Γκιμπς αυτ, 85` Ρούνεϊ)

Κρίσταλ Πάλας-Λίβερπουλ 3-1
(17΄ Γκέιλ, 78΄ Λέντλεϊ, 81΄ Γέντινακ – 2΄ Λάμπερτ)

ΚΠΡ 8

Ρόι Κιν: «Έπινα πάρα πολύ όταν ήμουν στη Γιουνάιτεντ – Ήταν ντροπή»

Ο Ρόι Κιν μίλησε για τη περίοδο που βρισκόταν στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τις κακές συνήθειες που είχε.