Σάββατο 18 Μαϊου 2024
Διάστρεμμα ο Λαρεντζάκης, αμφίβολος για το Game 5 με την Μπαρτσελόνα

Ο Έλληνας γκαρντ υπέστη διάστρεμμα στο δεξί του πόδι και η συμμετοχή του στο 5ο ματς κρίνεται εξαιρετικά αμφίβολη.

Ο Ολυμπιακός ισοπέδωσε την Μπαρτσελόνα με 34 πόντους διαφορά, επικρατώντας με σκορ 92-58 των Καταλανών και έκανε πολύ εύκολα το 2-2 στη σειρά των play offs της Euroleague.

Σαρωτική η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα κατά τη διάρκεια όλου του ματς, δεν άφησε το σύνολο του Γκριμάου να… πάρει ανάσα και έφτασε σε μία πολύ άνετη επικράτηση και θα διεκδικήσει την πρόκριση σε 5ο παιχνίδι μέσα στη Βαρκελώνη.

Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης στάθηκε άτυχος στο Game 4 του Ολυμπιακού με την Μπαρτσελόνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης ευστόχησε σε σουτ τριών πόντων κερδίζοντας και φάουλ, όμως προσγειώθηκε άσχημα και γύρισε το πόδι του. Αποσύρθηκε αμέσως και δεν ξανα έπαιξε στο υπόλοιπο του παιχνιδιού.

Όπως έγινε γνωστό από τον Ολυμπιακό, ο Έλληνας γκαρντ υπέστη διάστρεμμα στο δεξί του πόδι και η συμμετοχή του στο 5ο ματς κρίνεται εξαιρετικά αμφίβολη.

Γκριμάου: «Ήταν καλύτερος ο Ολυμπιακός»

Την ανωτερότητα του Ολυμπιακού παραδέχθηκε ο Ρότζερ Γκριμάου μετά τη βαριά ήττα της Μπαρτσελόνα στο ΣΕΦ. Ο προπονητής των Καταλανών στάθηκε κυρίως στη δεύτερη περίοδο όπου όπως τόνισε χάθηκε ο έλεγχος του αγώνα.

Όσα είπε ο Γκριμάου: «Από το δεύτερο δεκάλεπτο χάσαμε τον έλεγχο του αγώνα. Με τη δυναμική τους άμυνα μάς σταμάτησαν, έτρεξαν στο γήπεδο και πήραν πολλά επιθετικά ριμπάουντ. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε, βγάλαμε κάποια καλά σουτ αλλά αστοχήσαμε και το παιχνίδι κρίθηκε πολύ νωρίς. Ήταν καλύτεροι από μας σήμερα».

Καρεμπέ: «Δύο στα δύο! Ολυμπιακός και Ρεάλ Μαδρίτης»

Ο Κριστιάν Καρεμπέ μίλησε για τους τελικούς Champions League και Conference, όπου μετέχουν η Ρεάλ Μαδρίτης και ο Ολυμπιακός, αντίστοιχα.