Σάββατο 04 Μαϊου 2024
Οπαδοί της Τσάβες εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν σε παίκτες της Εστορίλ

Ντροπιαστικές σκηνές έβαλαν χώρα στην Πορτογαλία, καθώς οπαδοί της Τσάβες και παίκτες της Εστορίλ έπαιξαν ξύλο σε ένα απίστευτο σκηνικό που θύμισε… Τουρκία.

Οπαδός της Τσάβες μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στις καθυστερήσεις του ματς, κατευθύνθηκε με άγριες διαθέσεις προς τον τερματοφύλακα της Εστορίλ, Μαρσέλο Κάρνε, ζητώντας του τον λόγο επειδή αργούσε να δώσει συνέχεια στην αναμέτρηση.

Τα πράγματα ξέφυγαν, καθώς περισσότεροι οπαδοί της Τσάβες μπήκαν στο γήπεδο και ξεκίνησε άγρια σύρραξη μεταξύ των παικτών της Εστορίλ και των εισβολέων.

Αυτό είχε ως συνέπεια ο διαιτητής του αγώνα να αποβάλλει τόσο τον κεντρικό αμυντικό των φιλοξενούμενων, Αλβάρο, όσο και τον τερματοφύλακα, Μάρνε.

Το παιχνίδι μολαταύτα δεν διακόπηκε και η Τσάβες επωφελήθηκε κίολας αυτού, αφού ισοφάρισε σε 2-2 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Φενέρμπαχτσε – Μονακό 62-65: Πήρε το «θρίλερ» και ισοφάρισε σε 2-2!

Η Μονακό επικράτησε 65-62 στην έδρα της Φενέρμπαχτσε και πλέον η πρόκριση στο Final Four θα κριθεί στο Game 5.