Δευτέρα 29 Απριλίου 2024
Μπόρνμουθ – Γιουνάιτεντ 2-2: Τέταρτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη για την Μάντσεστερ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε ισόπαλη 2-2 με την Μπόρνμουθ και παρέμεινε χωρίς νίκη για τέταρτη σερί αγωνιστική.

Η… γκίνια της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνεχίζεται, καθώς οι «κόκκινοι διάβολοι» έμειναν ισόπαλοι 2-2 με την Μπόρνμουθ εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Premier League, και πλέον μετρούν τέσσερα σερί παιχνίδια δίχως νίκη.

H ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ πήγε στους 50 πόντους όντας συγκάτοικος με τη Νιουκάστλ στην έκτη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στους 42 και τη 12η θέση.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν εντυπωσιακό καθώς σημειώθηκαν τα τρία από τέσσερα τέρματα της αναμέτρησης

Ο αγώνας άρχισε ιδανικά για την Μπόρνμουθ που άνοιξε το σκορ με τον Ντομινίκ Σολάνκε στο 16ο λεπτό της συνάντησης για το 1-0. Η απάντηση της Γιουνάιτεντ ήρθε άμεσα με τον Μπρούνο Φερνάντες να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 31′, όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Τζάστιν Κλάιφερτ έδωσε ξανά προβάδισμα στους γηπεδούχους. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε και πάλι ο Μπρούνο Φερνάντες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 65′.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Νέτο, Σμιθ (70’ Άαρονς), Σενέσι, Κερκέζ, Ζαμπάρνι, Κρίστι, Κουκ, Σολάνκε, Κλάιφερτ, Ουαταρά (70’ Φεβρ), Σινιστέρα (39’ Κέλι).

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ονάνα, Γουάν Μπισάκα, Νταλότ, Μαγκουάιρ, Καμπβαλά, Κασεμίρο, Φερνάντες, Μαϊνού (78’ Mάουντ), Γκαρνάτσο (46’ Ντιαλό), Ράσφορντ, Χόιλουντ