Δευτέρα 06 Μαϊου 2024
Ο τραγικός αγωνιστικός χώρος στο Τηλυκράτης – Ολυμπιακός Β’ και το πέναλτι που δεν δόθηκε στον Κωστούλα (vid)

«Χωράφι» το γήπεδο του Τηλυκράτη – Δεν δόθηκε πεντακάθαρο πέναλτι σε ανατροπή του Κωστούλα στο δεύτερο ημίχρονο, όταν το σκορ ήταν στο 1-2.

Ολυμπιακός Β’ και Τηλυκράτης τέθηκαν αντιμέτωποι στο γήπεδο της Λευκάδας, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Superleague 2, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 2-2 και να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Το μεγάλο ερωτηματικό που δημιουργείται είναι πως επετράπη να διεξαχθεί η αναμέτρηση στο εν λόγω γήπεδο, που περισσότερο θύμιζε «χωράφι» παρά αγωνιστικό χώρο που θα παιζόταν ποδόσφαιρο από επαγγελματίες ποδοσφαιριστές.

Δείτε τις σχετικές φωτογραφίες:

Μάλιστα την ακαταλληλότητα του γηπέδου σχολίασε και ο Αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Κώστας Καραπαπάς, τονίζοντας χαρακτηριστικά πως:

«Super League 2. Έτος 2024. Αδειοδοτημένο γήπεδο για τη δεύτερη επαγγελματική κατηγορία. Και ζητάμε από τους επαγγελματίες παίκτες του Ολυμπιακού Β’, από τα μεγάλα μας ταλέντα, να παίξουν σε αυτήν την κοπριά, τον αγώνα και το μέλλον τους. Απλά, ντροπή…».

Παράλληλα μέσα σε όλα, βρεθήκαμε στο ίδιο έργο θεατές με τη διαιτησία. Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν 1-2 υπέρ του Ολυμπιακού δεν δόθηκε πέναλτι στον Κωστούλα σε ανατροπή από πίσω όπως φαίνεται και στο παρακάτω βίντεο.

Μετά από αυτή την ισοπαλία, ο Ολυμπιακός Β’, που ξεκίνησε τη σεζόν με -10, βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας με 15 πόντους, ενώ η ομάδα της Λευκάδας έχει 12. Την επόμενη αγωνιστική ο Ολυμπιακός Β’ υποδέχεται τον Γιούχτα (4/2), ενώ Τηλυκράτης παίζει εκτός έδρας με τον Διαγόρα (4/2).

Αιχμές από τον Λάκοβιτς μετά το Μπαρτσελόνα – Γκραν Κανάρια: «Χάσαμε για λόγους που δεν καταλαβαίνω»

Σπόντες από τον Γιάκα Λάκοβιτς, μετά από την ήττα της Γκραν Κανάρια από τη Μπαρτσελόνα στην παράταση.