Δευτέρα 06 Μαϊου 2024
Όρθιος στη Λευκάδα ο Ολυμπιακός Β' (2-2)

Όρθιος στη Λευκάδα ο Ολυμπιακός Β’ (2-2)

Ο Ολυμπιακός Β’ ήρθε 2-2 με τον Τηλυκράτη στην Λευκάδα, για την 16η αγωνιστική της Super League 2.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στη Λευκάδα ανάμεσα στον Τηλυκράτη και τον Ολυμπιακό Β’, για την 16η αγωνιστική της Super League 2.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του μεγάλου λιμανιού ήταν ο Βλαχομήτρος, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ (9’, 54’.).

Μετά από αυτή την ισοπαλία, ο Ολυμπιακός Β’, που ξεκίνησε τη σεζόν με -10, βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας με 15 πόντους, ενώ η ομάδα της Λευκάδας έχει 12.

Την επόμενη αγωνιστική ο Ολυμπιακός Β’ υποδέχεται τον Γιούχτα (4/2), ενώ Τηλυκράτης παίζει εκτός έδρας με τον Διαγόρα (4/2).

Ο Τηλυκράτης προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτά με το πέναλτι του Ντοναλντόνι. Ωστόσο, η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα απάντησε αρχικά με τον Βλαχομήτρο τρία λεπτά αργότερα, και στην συνέχεια ο ίδιος παίκτης έκανε την ανατροπή για τους Ερυθρόλευκους κάνοντας το 1-2 στο 54′.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 10 λεπτά αργότερα με τον Φοφανά, να διαμορφώνει το τελικό 2-2 και να χαρίζει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Ο Ολυμπιακός Β’ με αυτή την ισοπαλία έφτασε τους 15 βαθμούς και βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Τηλυκράτης έχει πλέον 12 βαθμούς, στο +2 από την ουραγό Παναχαϊκή.

Οι συνθέσεις:

Τηλυκράτης Λευκάδας (Γκέκας): Τζελέπης, Ρουγκάλας, Τέρζι, Νιφορόπουλος, Χατζητερζόγλου, Ζδράβος, Ρίζος, Πέρες (76′ Σπανουδάκης), Μπελεβώνης, Φοφάνα, Ντοναλντόνι.

Ολυμπιακός Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Βλαχομήτρος, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός, Κουτσίδης, Κεραμιδάς, Μαρίνος (68′ Λιάτσος), Κωστούλας (72′ Σαπουντζής), Κεϊτά, Μουζακίτης, Αργυρίου.

«Ο Ιωαννίδης βρίσκεται στην πρώτη θέση της μεταγραφικής λίστας της Σπόρτινγκ»

Νέο δημοσίευμα στην Πορτογαλία το οποίο αναφέρεται στο ενδιαφέρον της Σπόρτινγκ Λισαβόνας για τον Φώτη Ιωαννίδη