Σάββατο 04 Μαϊου 2024
Βαγιαννίδης: «Χάσαμε την συγκέντρωση μας»

Την απώλεια συγκέντρωσης εντόπισε ως πρώτη αιτία για την ήττα του Παναθηναϊκού από τον Ατρόμητο ο άσος του τριφυλλιού, Γιώργος Βαγιαννίδης.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Άμα κοιτάξει κάποιος τα πρώτα λεπτά, θα περίμενε πως θα ήταν ένα παιχνίδι που θα νικούσαμε εύκολα. Είχαμε τον έλεγχο στο ματς και σε μία αντεπίθεση που χάσαμε τη συγκέντρωσή μας δεχτήκαμε το γκολ. Μετά σε ακόμη μία φάση που δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι δεχτήκαμε και το δεύτερο γκολ.

Έχοντας το προβάδισμα, ο Ατρόμητος αμύνθηκε. Έκανε καθυστερήσεις. Για μένα αυτό είναι ένα μάθημα, όποιος κι αν είναι ο αντίπαλος. Οι ομάδες είναι πολύ ανταγωνιστικές».

Για τα άσχημα αποτελέσματα με τον Ατρόμητο στα τελευταία δύο μεταξύ τους ματς: «Είναι μία ομάδα που έχει πολύ καλές αντεπιθέσεις. Πιστεύω δεν τους… διαβάσαμε καλά. Έπρεπε να δούμε τα λάθη μας στο πρώτο ματς. Δεχτήκαμε παρόμοια γκολ με το ματς του πρωταθλήματος».

Για το γεγονός ότι φόρεσε το περιβραχιόνιο: «Θα ήθελα να συνοδευόταν με νίκη. Θα είναι μία στιγμή που θα μείνει για πάντα στο μυαλό μου».

Φενέρμπαχτσε – Μονακό 62-65: Πήρε το «θρίλερ» και ισοφάρισε σε 2-2!

Η Μονακό επικράτησε 65-62 στην έδρα της Φενέρμπαχτσε και πλέον η πρόκριση στο Final Four θα κριθεί στο Game 5.