Σάββατο 04 Μαϊου 2024
Παρί Σεν Ζερμέν – Λοριάν 1-3: Κάζο στο «Parc des Princes»

Η Λοριάν έριξε τριάρα (1-3) στην Παρί μέσα στο «Parc des Princes», αλλά το πρωτάθλημα δεν χάνεται για την ομάδα του Γκαλτιέ.

Επιστροφή στις γκέλες για την Παρί Σεν Ζερμέν που ηττήθηκε με 1-3 από τη Λοριάν και σε περίπτωση που η Μαρσέιγ νικήσει στο δικό της ματς, θα πλησιάσει στους πέντε βαθμούς.

Μόλις στο 5ο λεπτό, η Λοριάν άνοιξε το σκορ, με τον Ένζο Λε Φι και με τη συμπλήρωση 20 λεπτών παιχνιδιού η Παρί έμεινε με δέκα παίκτες, αφού ο Ασράφ Χακίμι δέχτηκε δυο κίτρινες κάρτες και αποβλήθηκε.

Στο 29′ ο Εμπαπέ έκανε το 1-1 σε φάση διαρκείας και στο 39′ ήρθε το 1-2 με τον Γιονγκουά. Στα τελευταία λεπτά η Παρί βγήκε όλη μπροστά για την ισοφάριση και η Λοριάν πέτυχε και το 1-3 με γκολ του Μπαμπά Ντιένγκ στο 89′.

Sport: «Φοβίζουν οι δυο… μεταγραφές του Ολυμπιακού»

Η εφημερίδα της Βαρκελώνης αναλύει τα ατού των «ερυθρολεύκων» ενόψει του πέμπτου αγώνα